news

May 7, 2014

Chcete dostat ránu hned po ránu? Pozor na drony!


Nedávno představilo studio Chaotic Moon svého drona jménem CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone), který je osazený speciálně navrženým paralyzérem, který může záškodníkovi uštědřit ránu až 80 000 volty.

Category: News_CZ
Posted by: moravec

Několika člennému týmu, včetně záletu, trvalo postavení CUPIDa tři týdny. Šéf projektu přiznal, že ikdyž stavba trvala tak dlouho, tak nebyla nikterak složitá. Největším oříškem byla spíše modifikace drona k použití pro tento účel pro zajištění bezpečného předvedení letu v otevřeném prostoru, a to za použití všech možností, výkonových i manévrovacích, při automatickém letu. Jeden ze zaměstnanců této společnosti se musel přeučit k pilotáži na tento systém. Bylo nutné modifikovat nabíjení speciálního paralyzéru, které se děje prostřednictvím palivových akumulátorů, a snížit dosah elektrického „paprsku“. I díky těmto snížením specifikací klasického neupraveného paralyzéru dokáže CUPID dát parádní „ránu“ a dosud tato vývojová organizace prozatím a raději neuvolnila žádné detailnější specifikace.

Tento bezpilotní prostředek pro snižování agrese spoluobčanů se potýká jak s pozitivními ohlasy, tak i negativními, a to hlavně z řad lidí, kteří se bojí, že se rozšíří pro volný trh. Osobně doufám, že nebudu muset v budoucnu chodit po ulici s hromosvodem na hlavě.

Zdroj: http://www.gizmag.com/chaotic-moon-cupid-taser-drone/31222/